• 65. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı
  • 17-20 Kasım 2021
Kalan Süre

Haberler

Ayakkabı sektörünün heyecanla beklediği 60'ıncı AYSAF açıldı

Türk ayakkabı yan sanayi sektörünün gelişiminde önemli rol oynayan CNR Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, CNR Expo Yeşilköy'de kapılarını açtı.
 
AYSAF için düzenlenen açılış töreninde sırasıyla CNR Holding Genel Koordinatörü Sayın Cem Şenel, AYSAD - Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Kadir Arpacı, TASEV - Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı YK Başkanı Tan Erdoğdu, TİM - Türkiye İhracatçıları Meclis Başkanı Sayın İsmail Gülle konuştu.
 
 
Konuşmasında Kasım ayı ihracatında da Cumhuriyet tarihi rekoru kıracaklarını vurgulayan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “60’ıncısı gerçekleşen bu fuarda bulunmak oldukça anlamlı. Fuar takvimlerinde bu kadar uzun süre yapılan sayılı fuar bulunuyor. Bu fuarın devamlılığı sektör verimliliğini gösteriyor. Hepimiz bir bütünün parçasıyız. Ayakkabı sanayi sektörü köklü ve vizyonu açık bir sektör. 500 milyon çift ayakkabı kapasitemiz bulunuyor ancak 1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiriyoruz. Daha yüksek vizyonlara ulaşmamız gerekiyor. Biz ayakkabı sektörünün bütün bileşenleriyle gerçekleştireceğimiz çalışmalarla, uzun vadeli vizyon planıyla ayakkabı sektörünü daha üst seviyelere taşıyacağız.” dedi.