• 65. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı
  • 17-20 Kasım 2021
Kalan Süre

Haberler

Ayakkabı Yan Sanayi AYSAF ile rekora koşuyor

Çin'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs, başta Uzak Doğu olmak üzere birçok ülkeye seyahat ve üretim kısıtlamaları getirdi. Tam da bu aşamada, Sağlık Bakanlığı’nın yerinde ve isabetli bir şeklide yürüttüğü sağlık politikaları, Türkiye’yi başta ayakkabı yan sanayi olmak üzere hemen her iş kolunda güvenli ticaret limanı haline dönüştürdü.  
 
 
Uzak Doğu ve Avrupa ayakkabı yan sanayi pazarının, üretim ve ulaşım alanında büyük sorun yaşaması, Türk ayakkabı yan sanayine kısa ve uzun vadede yeni uluslararası taleplerin oluşmasına sebep oldu. Başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere çok sayıda küresel pazar ayakkabı yan sanayi ihtiyaçlarını, hızlı üretim yapan ve nakliye sorunu yaşamayan Türkiye’den temin etmeye odaklandı. 
 
Dünya ve Türkiye bu gelişmeler yaşanırken, AYSAF Fuarı’nda ürün sergileyecek olan ayakkabı yan sanayi sektörünün ihracatta patlama yapması bekleniyor. Taban, kalıp, ökçe, aksesuar, tekstil, kimyevi maddeler, deri-suni deri makine, ham madde ürünleri gibi sektöre dair tüm teknoloji ve ürünlerin yerli ve yabancı alıcılarla buluşacağı fuar, dünya ayakkabı yan sanayinin ticaret ağını da yeniden şekillendiriyor.  
AYSAF - Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı 18-21 Kasım tarihlerinde, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek.