• 60. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı
  • 28 Kasım-1 Aralık 2018
Kalan Süre

500 milyon dolarlık ihracat hedefine AYSAF desteği


Türk ayakkabı yan sanayi sektörünün gelişiminde önemli rol oynayan AYSAF-Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. 
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Vakfı (TASEV) ve Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) iş birliğinde ve KOSGEB desteği ile düzenlenen fuara, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450’nin üzerinde firma 1.000’den fazla markasıyla katılıyor.
 
Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) Başkanı Ömer Kadir Arpacı, AYSAF Fuarı'nın direkt ve dolaylı olarak 500 milyon dolarlık ihracat hedefine, 1,5 milyar dolarlık da ticaret hacmine büyük katkı sağlayacağını kaydetti.
 
Arpacı, kalite ve kapasitesini her geçen gün yükselten ayakkabı yan sanayi sektörünün ivmesini fuarla devam ettireceğini söyledi. Arpacı, “Ayakkabı yan sanayi sektörü olarak, AYSAF Fuarı ile bu iktisadi mücadeleye önemli katkı sağlayacak. Fuar süresince yurtdışından gelecek olan yabancı alıcılarla ticari bağlantılar için ikili görüşmeler yapacağız. AYSAF Fuarı direkt ve dolaylı olarak 500 milyon dolarlık ihracat hedefine, 1,5 milyar dolarlık da ticaret hacmine büyük katkı sağlayacak. Ekonomi Bakanlığı’nın sunduğu desteklerini de arkamıza alarak, 2023’te 3 milyar dolarlık ihracatı yakalamak en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu.
 
AYSAF'ta bu yıl rekor kırılacak
 
CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450 firmanın 1000’den fazla markasının yer aldığı fuara 20 binden fazla profesyonel alıcının katılacağını söyledi. Alıcı sayısı açısından AYSAF’ta bu yıl rekor kırılacağının altını çizen Şenel, fuarın katılımcı firmaların tanıtımlarının en iyi şekilde yapılacağı ve iş hacimlerinin artırılmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Şenel, “Fuara yerli ayakkabı üreticilerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından da alıcılar gelecek. Ayakkabı yan sanayicilerinin yeni ürünlerinin büyük ilgi görmesini bekliyoruz” dedi.