• 59. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı
  • 9-12 Mayıs 2018
Kalan Süre

Haberler

55. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 24 bin sektör profesyonelini ağırladı, sektörün ihracat ve iş hacmini artıracak buluşmaların adresi oldu.

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen 55. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 20 bin 686’sı yerli, 3 bin 219’u yabancı olmak üzere toplam 23 bin 905 profesyoneli ağırladı.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından, Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) ve Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) işbirliğinde 55’incisi gerçekleştirilen AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı tamamlandı. Fuar, 20 bin 686’sı yerli, 3 bin 219’u yabancı olmak üzere toplam 23 bin 905 profesyonel ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ayakkabı yan sanayi sektörünün ihracat potansiyelini artırmak için organize edilen fuar, İtalya, İspanya, Romanya, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Çek Cumhuriyeti, İran, Tayvan, Ürdün, Lübnan ve Mısır’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden profesyonelin katılımıyla yapıldı.

2017 yılı moda ve trendleri yoğun ilgi gördü; AYSAF Fuarı kapsamında Deri Tanıtım Grubu’nun da desteğiyle yapılan AYSAD Trend Alanı’nda, ayakkabı yan sanayinin 2017 yılı ilkbahar-yaz moda ve trendleri sergilendi. Yerli firmalar ve tasarımcıların ürünleri, Trend Alanı’nda yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Trend Alanı, yerli yabancı firma temsilcileri, sektör profesyonelleri, tasarımcılar ile ayakkabı üretimi ve tasarımı bölümü öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü.