• 60. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı
  • 28 Kasım-1 Aralık 2018
Kalan Süre

Basın Bültenleri

55. AYSAF - Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 24 bin sektör profesyonelini ağırladı

8/30/2016

Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 24 bin sektör profesyonelini ağırladı

AYSAF, sektörün ihracat ve iş hacmini artıracak buluşmaların adresi oldu

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen 55. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 20 bin 686’sı yerli, 3 bin 219’u yabancı olmak üzere toplam 23 bin 905 profesyoneli ağırladı.

AYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tan Erdoğdu, “Fuarımıza Ekonomi Bakanlığımızın desteğiyle İTKİB organizasyonunda ayrıca CNR-AYSAD işbirliği ile 140 kişilik iki ayrı alım heyeti getirdik. Firmalarımızı AYSAF’ta alım heyetleri ile buluşturduk. Sektörümüzün iş hacmini artıracak, firmalarımızın ihracatta önünü açacak görüşmeler yaptık” dedi.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından, Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) ve Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) işbirliğinde 55’incisi gerçekleştirilen AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı tamamlandı. Fuar, 20 bin 686’sı yerli, 3 bin 219’u yabancı olmak üzere toplam 23 bin 905 profesyonel ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ayakkabı yan sanayi sektörünün ihracat potansiyelini artırmak için organize edilen fuar, İtalya, İspanya, Romanya, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Çek Cumhuriyeti, İran, Tayvan, Ürdün, Lübnan ve Mısır’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden profesyonelin katılımıyla yapıldı. 

 

25 farklı ülkeden alım heyeti

AYSAD Başkanı Tan Erdoğdu, fuarın yerli firmaların yanı sıra İtalya, Çin, Tayvan, İspanya’dan sektörünün öncüsü 440 firmanın katılımı ile düzenlendiğini söyledi. “AYSAF Fuarı’nı Türk ayakkabı yan sanayi ürünlerini yeni ve daha büyük pazarlara açmak amacıyla organize ediyoruz. Fuarımıza Ekonomi Bakanlığımızın desteğiyle İTKİB organizasyonunda ayrıca CNR-AYSAD işbirliği ile 140 kişilik iki ayrı alım heyeti getirdik” diyen Erdoğdu, ağırlıklı olarak Ortadoğu, Avrupa ve Afrika ülkelerinden olmak üzere 25 farklı ülkeden alım heyetini AYSAF’ta ağırladıklarını belirtti.

 

 

Firmalar alım heyetleri ile bir araya geldi

Küresel ekonomideki yavaşlamanın sektörü etkilediğini aktaran Tan Erdoğdu, “Firmalarımızı AYSAF’ta alım heyetleri ile bir araya getirdik. Sektörümüzün iş hacmini artıracak, firmalarımızın ihracatta önünü açacak görüşmeler yaptık. Dolayısıyla fuarımızın çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik koşullara karşın sektörümüzün her yıl kendine yeni hedefler belirlemesi, değişen şartlara hızlı uyum sağlama becerisi ve dinamizmi ayakkabı yan sanayinin geleceği adına bizleri umutlandırmaktadır” dedi.

 

2017 yılı moda ve trendleri yoğun ilgi gördü

AYSAF Fuarı kapsamında Deri Tanıtım Grubu’nun da desteğiyle yapılan AYSAD Trend Alanı’nda, ayakkabı yan sanayinin 2017 yılı ilkbahar-yaz moda ve trendleri sergilendi. Yerli firmalar ve tasarımcıların ürünleri, Trend Alanı’nda yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Trend Alanı, yerli yabancı firma temsilcileri, sektör profesyonelleri, tasarımcılar ile ayakkabı üretimi ve tasarımı bölümü öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü.